Avisa Lofoten
2 minutter lesetid

Skal ha slått til mann og dratt ham langs bakken etter bena

Obs! Artikkelen er mer enn ett år gammel.

En Vestvågøy-mann er tiltalt for vold etter en hendelse i romjula. 

28. desember i fjor skal mannen ha slått til en annen mann i ansiktet med knyttet hånd, ifølge tiltalen. Deretter skal han ha dratt mannen langs bakken ved å dra ham i bena. 

Etter voldshendelsen fikk mannen besøksforbud, men skal likevel ha forsøkt å kontakte den fornærmede ved to anledninger, ifølge tiltalen. 

Til sammen er mannen tiltalt på fem punkter. Mannen er tiltalt for truende atferd. I februar skal han ha oppsøkt en kvinnes bolig og fremstått aggresiv og ruspåvirket mens han holdt en kniv i hånden. 

– Han slo i husveggen, rev ned en postkasse og ropte mens det var et barn på fire år til stede, heter det i tiltalen.

Han er også tiltalt for å ha oppbevart 10 gram amfetamin, samt å ha vært ruset på amfetamin, THC og det beroliggende legemiddelet alprazolam.

Det fremgår av tiltalen at mannen er dømt for lignende lovbrudd tidligere.

Det blir lagt ned påstand om inndragning, samt kontaktforbud.

Det settes av to dager til behandling av saken i mai.